Komponenty objednané ze zahraničí potřebné pro konverzi

Spojkový bubínek

Vzhledem ke skutečnosti, že v nové zakoupené sestavě spojka—bubínek spojky je vůle mezi obložením a spojkou 1 mm, tak tuto vůli je nutné snížit na rozmezí vůle od 0,2-0,4 mm. Nejprve nožem najedeme mezi obložení a duralový bubínek asi do hloubky 1 mm, celou objedeme, druhé kolo asi 3 mm a třetí kolo až na dno. Po tomto obložení vyndáme opatrně abychom je nerozlomili.  Po odstranění obložení je nutno bubínek vyčistit od lepidla a žiletkou uříznout z kladívkové čtvrtky (tl. 0,3 mm) pásek vysoký 8,5 mm jakožto mezi vložku umístěnou mezi obložení a duralový bubínek.  Do pasovat délky papírové vložky a obložení spojky a následně provést zalepení 5 min epoxidem. Pro správné nalepení je nutné vyhotovit pomocný trn odpovídajícího průměru a tento při lepení nasunout do bubínku spojky. Tímto způsobem budeme mít záruku přesného kruhového průběhu obložení a za druhé máme zaručené dokonalé přilnutí lepených kusů k sobě. Tímto  krokem dosáhneme  rozdíl průměrů spojka bubínek 0,4 mm  to znamená , že na každé straně bude vůle 0,2 mm.  Výsledek je takový, že spojka bude zabírat od nižších otáček než když je tam vůle 1 mm což asi každý byl překvapen jakých vysokých otáček u žhavíka je nutné přidat než spojka zabere.

Sestava spojky

Postup stažení původního   je takový, že nejprve vyšroubujeme šroub, na který se nasazuje vrtule z kliky motoru (pozor je zalepen aerobním lepidlem), následně vezmeme šroub M6 našroubujeme do kliky místo původního šroubu , který jsme po předešlé operaci vyšroubovali a o hlavu opřeme stahovák. Čelisti stahováku uchytíme  na osazení , kde je umístěn magnet snímače zapalování. Poté  stáhneme. Tento je upevněn na kuželu kliky, takže odskočí. Tato operace se uskutečnila bez  problému. Následně je nutno kužel na klice motoru řádně očistit  a taktéž  řádně očistit i kužel v novém unašeči. Sebemenší nečistota způsobí házení  celé sestavy.  Po ustavení   je potřeba změřit hodinkami házivost.  Mě osobně se to povedlo na 0,05 mm a to jsem to ustavoval několikrát. Po usazení  přišroubujeme tělo na které se našroubuje vlastní spojka, toto tělo tohoto segmentu je nutno taktéž měřit hodinkami a snížit jeho házivost na minimum.  To je docílí jeho pootáčením na uanšeči. Ani jsem tělo s  nepojišťoval žádným aerobním lepidlem, neboť svornost tohoto celku je velmi dobrá, Je nutné pouze pojistit dva boční šrouby za pomoci kterých se svírá čep unašeče.  Následně přišroubujeme vlastní spojku a opět změříme házivost  u volnoběžného ložiska na obvodě. Mě se to podařilo po několika pokusech udělat na 0.07 mm což si myslím je dostačující. Je nutno toto udělat co nejpřesněji, neboť celý celek má vůli pouze 0,2 mm jak je výše uvedeno na úpravě spojky.  Po provedení těchto úkonů je možné již celek kompletovat dle manuálu k vrtulníku—tyč startéru domeček ložisek, bubínek spojky, pastorek a tak dále.

Všechny níže uvedené úpravy jsem schopen dle požadavků udělat zakázkově z dodaných dílů či objednaných dílů

Unašeč startéru

Zde je vyobrazen unašeč startéru, který  zapadá do segmentu ve startovací vložce.

Tunel Ventilátoru

Na obrázcích vidíte úpravu tunelu ventilátoru, která je nutno upravit po stávající motor. Úprava spočívá v tom, že  spodní část, kde je otvor pro svíčku žhavíka, tak je tuto spodní část nutno odříznout a to až k sloupku jimž se tunel upevňuje k bočnicím. Dále je nutno v dělící rovině uvnitř ventilátoru trochu tento probrat, aby se tam vešel výstupek na hlavě motoru u svíčky. Po této úpravě vše pasuje naprosto v pohodě a není potřeba dalších úprav.